Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) to podstawowy punkt kontaktu dla osób szukających pomocy medycznej. Warto jednak pamiętać, że przychodnie te nie pełnią dyżurów całodobowych. W przypadku nagłych wskazań medycznych poza godzinami pracy POZ, pacjenci powinni udać się do przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zapewniają pomoc medyczną w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Dlatego, gdy potrzebujemy natychmiastowej pomocy medycznej poza godzinami pracy POZ, warto udać się właśnie do takiej placówki.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna realizowana jest w Rabce-Zdroju w NZOZ “Przychodnia” E. Macioł sp. j.

Adres punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rabce-Zdroju:
ul. Poniatowskiego 6
34-700 Rabka-Zdrój

Numer telefonu:
+48604901902

Warto jednak pamiętać, że do przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej powinniśmy udać się tylko w przypadku pilnych spraw medycznych. W przypadku mniej pilnych przypadków, warto poczekać na wizytę w POZ w godzinach pracy.

W nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, można skorzystać również z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK).